Drachtster Boys hoog in top 200 klassement amateurclubs

Vakblad De Voetbaltrainer stelt ieder jaar rond december een top 200 samen van de beste amateurvoetbalclubs van Nederland, gekeken naar het niveau van eerste elftal en prestatieteams in de jeugdopleiding. Drachtster Boys stijgt dit jaar van plaats 101 naar 48, en doet het, als wordt gekeken naar de jeugd, zelfs zeer goed: een eervolle 18e plek.

Juniorenvoetbal 03

Sinds een aantal jaren publiceert vakblad 'De Voetbaltrainer' een top 200 van toonaangevende amateurvoetbalclubs in Nederland. De rangorde op die lijst komt tot stand door te kijken naar het niveau van het eerste team en de selectieteams bij de jeugd van de clubs. Drachtster Boys eindigt dit jaar jaar hoog.

In de lijst, gepubliceerd op De Voetbaltrainer, is Drachtster Boys een van de grootste stijgers. Het zal ongetwijfeld te maken hebben met de promotie van JO17-1 en JO19-1, maar ook prestaties van JO19-2, JO17-2, JO15-1 en JO13-1 worden erin meegenomen. Als alleen wordt gekeken naar de jeugd, eindigt Drachtster Boys landelijk gezien op een 18e plaats.

Er valt van alles te zeggen van dergelijke lijsten. Hoe zinvol is het? Zijn grote clubs sowieso niet in het voordeel? Waarom alleen de prestatieteams? Hoe dan ook is een hoge vermelding eervol en een groot compliment aan onze spelers en stafleden: trainers, leiders, coördinatoren. Drachtster Boys is trots op de notering en gaat hard aan het werk om deze te handhaven.