Het wordt geen thriller in Drachten. Het grootste deel van de wedstrijd een streekroman vanuit Drachster Boys opzicht. De afloop van de wedstrijd is na de 0-3 tussenstand dan al even voorspelbaar als de populaire vrouwenlectuur van weleer.
De sfeer zit er best goed in voor de wedstrijd. Er is een heuse prima muziekinstallatie geregeld. De muziek brengt ons in de Caribische WK-kwalificatie sfeer voor aankomende nacht. Ook daarover later meer. We spelen op kunstgras. Veld B.
We beginnen net als het weer, fris en met frisse moed. Die eerste tien minuten. Prima, scherp. Een corner wordt net over gekopt. Daarna. Gelijk opgaand, weinig kansen. Veelvuldig balverlies van Drachtster Boys het toverwoord. Ramon probeert terug sprintend te herstellen. We zijn in de zestien meter beland. Daar wordt het gevaarlijk. Op zijn best een licht duwtje. De Feanster aanvaller snapt het en valt/gaat liggen. Pennel 0-1.
Dylan vat het prima samen iets later: “Slordig balverlies, kom aan!” We komen niet aan, we vallen af in de soms gestaag stromende regen. Vlak na rust 0-2. Daarna wordt het pas echt pijnlijk. Ook nog het derde Feanster doelpunt uit een vlijmscherpe tegenaanval. Balverlies kort uitgelegd. Is het onnodig of slordig balverlies voorafgaand aan de tegendoelpunten? We houden het op onwenselijk.
De “stormram” tactiek is iets daarvoor al van stal gehaald. Erik diep in de spits en Paulus op rechts. Het levert van alles op: kansen, frustratie, overtredingen, kaarten, schwalbes, meer en wat akelige overtredingen en meer frustratie. Maar ook twee doelpunten. De eerste is van Erik. De laatste, van Jorn, in de “dying seconds.”
Uit de beker.
De pijn van (de bijna) uitschakeling in Denemarken is groter. Die verliezen van Schotland. De Schotten gaan naar het WK volgend jaar. Net als Curaçao. Suriname gaat de herkansing in, net als de Denen. Het klinkt zo erg droog allemaal. Een kleine tip. Kijk van al deze drie wedstrijden integraal de tweede helft terug.
Tot later vandaag, er moet nog worden voorbeschouwd op a.s. zaterdag: FC Surhústerfean – Drachtster Boys.