Vrijwilliger in beeld: Pieter Boonstra

We zeggen het vaak, vrijwilligers zijn de kurk waar onze vereniging op draait. Deze vrijwilligers maken het elke week weer mogelijk dat we met z’n allen van het voetbal kunnen genieten.

Elke twee weken zetten we een vrijwilliger van onze vereniging in het zonnetje. Het is een stukje waardering voor het feit dat we blij zijn met alle vrijwilligers van vv Drachtster Boys.

Deze keer laten we Pieter Boonstra aan het woord.

Pieter Boonstra

Wat wil je over jezelf vertellen?

Ik ben Pieter Boonstra, getrouwd met Eline en vader van Dave en Luc. Ik heb sinds 2006 een eigen bedrijf, PWB Administraties & Belastingadviseurs. We hebben vestigingen in Drachten en Zeewolde. Ons doel is om mkb ondernemers te ontzorgen op het gebied van jaarrekeningen, fiscale zaken, personeelsdiensten.

Wat voor vrijwilligerswerk doe je bij Drachtster Boys?

Ik ben ooit begonnen als leider van Dave toen die ging voetballen in de F’jes, nu is dat de JO7. Daarna ben ik leider gebleven van teams van Dave of Luc tot aan de A’s, inmiddels de JO19.

Op dit moment heb ik twee vrijwilligersfuncties. Ik ben al een aantal jaren penningmeester van de OSDB en samen met Luitzen Nijboer en Marco Bolt ben ik verantwoordelijk voor de samenstelling van de selectie van het 1e elftal. Marco en Luitzen zijn verantwoordelijk voor het technische deel, ik voor het financiële deel.

Kun je kort uitleggen wat de OSDB doet?

Drachtster Boys heeft diverse vormen van sponsoring. We kennen bijvoorbeeld balsponsoren, wedstrijdsponsoren, bordsponsoren, categoriesponsoren. Maar sponsoring van bijvoorbeeld trainingspakken of inloopshirts is ook mogelijk.

De afkorting OSDB staat voor ‘Ondernemers Sociëteit Drachtster Boys’ . De OSDB heeft een eigen ruimte in het clubgebouw, op de 1e verdieping. Deze ruimte fungeert ook als bestuurskamer. Tijdens elke thuiswedstrijd van het 1e elftal ontmoeten sponsoren, bestuurders en andere belanghebbenden elkaar hier. Tevens verzorgen wij voor onze sponsoren bedrijfsbezoeken en andere uitjes. Zoals een paar weken geleden een sponsoravond met Gerry Hamstra (technisch directeur bij PEC Zwolle).

Hoeveel sponsoren heeft Drachtster Boys?

Op dit moment hebben we ongeveer 150 sponsoren die jaarlijkse een financiële bijdrage leveren. Daarnaast hebben we nog diverse incidentele sponsoren, zoals de wedstrijd- en de balsponsoren.

We maken een mooie groei door. In de afgelopen tijd hebben we een aantal nieuwe sponsoren mogen verwelkomen, mede doordat we een aantal nieuwe bestuursleden hebben. Wij zijn onze sponsoren dan ook zeer erkentelijk voor de financiële bijdrage die zij elk seizoen betalen. Dus heb je een onderneming, en wil je ons ook sponsoren, sluit je aan bij de OSDB.

En wat is je rol bij het 1e elftal?

Zoals ik al aangaf, zijn Marco Bolt en Luitzen Nijboer verantwoordelijk voor de samenstelling van de 1e selectie. Uiteraard doen we dat samen met de trainers van het 1e en 2e elftal en de JO19. Het doel is om zoveel mogelijk met eigen opgeleide spelers te spelen in het 1e elftal. Dat lukt niet altijd. Voor de posities die we intern niet kunnen opvullen kijken we naar potentiële versterkingen buiten de club.

Ik heb een financiële rol. Rond het 1e elftal moeten een aantal financiële zaken geregeld worden. Daarvan doe ik het beheer en bewaak ik het toegekende budget.

Wat vind je leuk aan je vrijwilligerswerk?

Voetbal is mijn hobby. Ik heb zelf jaren in de zaal gevoetbald en ben altijd betrokken geweest bij de teams van mijn zoons. Met z’n allen een team zijn heb ik altijd als erg prettig ervaren. Je stel doelen en je gaat met zijn allen ergens voor. Dat is ook een van de redenen dat ik vrijwilliger ben bij Drachtster Boys. Drachtster Boys is een prachtige club waar veel werk verzet moet worden om iedereen te kunnen laten voetballen. Om daar een steentje aan bij te dragen geeft veel voldoening. Dus meld je ook aan als vrijwilliger!

En wat vind je minder leuk?

Natuurlijk zijn er soms ook minder leuke kanten. Als ondernemer ben je gewend om snel beslissingen te nemen, in een vrijwilligersorganisatie moet je soms wat meer geduld hebben.

Je zoon Dave voetbalt bij ONB. Wat vind je daarvan?

Uiteraard had ik liever gehad dat hij nog bij Drachtster Boys zou voetballen. Helaas zijn er vorig jaar veel spelers uit het 2e elftal weggegaan naar omliggende verenigingen, Dave is naar ONB gegaan. Aan de andere kant: de spelers die weggegaan zijn doen het goed bij hun club. Dat is positief. We hebben nog steeds een goed contact met die jongens en ik ga ervan uit dat ze ooit weer bij Drachtster Boys terugkomen. Maar uiteindelijk gaat het erom dat ze plezier hebben, dat is het belangrijkste.

Heb je interesse in het sponsoren van Drachtster Boys? Kijk dan op de website van de OSDB (www.osdb.nl) voor de mogelijkheden. Of neem contact op Pieter Boonstra, sponsoring@drachtsterboys.nl.

Sponsormogelijkheden zijn bijvoorbeeld:

Wedstrijdsponsor

Balsponsor

Bordsponsor

Categoriesponsor

Advertentie in programmaboekje bij thuiswedstrijden van het 1e elftal

Toernooisponsor

Banner op de website